Przedszkole na Przymorzu

Przyjazna atmosfera i bezpieczeństwo w komplecie

Cichy zakątek w sercu dużego osiedla, bliskość parku Reagana, plaży w Brzeźnie i innych atrakcyjnych miejsc na aktywne spędzanie dnia z pociechami oraz rewelacyjne zorganizowanie przestrzeni samego przedszkola zaowocowały powstaniem miejsca lubianego przez Maluchy, do którego same chętnie wracają. Dwie duże sale na dwie grupy dzieci, obszerna szatnia i dwa gabinety do pracy indywidualnej tworzą komfort pracy zespołu. Do dyspozycji dzieci jest tablica interaktywna, która wspiera prowadzenie zajęć i rozwija multimedialnie. Przy przedszkolu znajduje się także nasz własny plac zabaw, jednakże preferujemy wyjścia na dłuższe spacery poza terenem placówki, gdyż miejsc na wędrówki nie brakuje!

Adres: ul. Olsztyńska 3c/1, Gdańsk
Tel. 58 717 54 83
Kom. 500 073 820
E-mail: przedszkole@edu-maluszek.pl

Osiedle zamknięte i monitorowane

Własny plac zabaw

3 duże parki w pobliżu

Bliskość Molo w Brzeźnie

Nie ma czasu na nudę!

Język angielski

Raz dziennie przez 5 dni w tygodniu każda grupa ma zorganizowane zajęcia z językiem angielskim – dzieci pracują z książką, piosenką, kartą pracy, słuchają czytanych tekstów i rozmawiają.

Zajęcia muzyczne

Dwa razy w tygodniu dzieci śpiewają podczas rytmiki, mają zajęcia taneczne i grają na instrumentach perkusyjnych. Nasze przedszkole rozbrzmiewa muzyką!

Zajęcia fizykochemiczne

Na naszych zajęciach dzieci poznają zadziwiający świat fizyki i chemii. Od najmłodszych lat uczą się procesów zachodzących w przyrodzie i odkrywają fascynujące zjawiska, których nie zaobserwują na codzień.

Terapia

W gronie naszego personelu jest pięciu doświadczonych terapeutów z kwalifikacjami do pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu, afazją, terapią pedagogiczną i indywidualną wyrównawczą. Prowadzimy terapię w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju i logopedyczną, pracujemy z dziećmi niesłyszącymi.

Logopeda

Neurologopeda i surdologopeda zdiagnozują i ustalą program ćwiczeń na terenie przedszkola, które będzie można prowadzić z dzieckiem także w domu. Każda grupa raz w tygodniu ma zajęcia z profilaktyki logopedycznej. Jest możliwość pracy z dziećmi niedosłyszącymi.

Zajęcia sportowe

Ogromna sala gimnastyczna stała się miejscem licznych zajęć: tańca, gimnastyki korekcyjnej, zajęć ogólnorozwojowych, z elementami piłki nożnej. Wszystko to pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego z wykształceniem pedagogicznym.

Zajęcia teatralne

Wystawiamy własne przedstawienia oraz organizujemy wycieczki do trójmiejskich miejsc kultury. Dzieci uczą się dzięki temu poprawnej dykcji, koordynacji, ćwiczą pamięć oraz stają się bardziej otwarte.

Religia

Dla rodziców, którzy wyrażają chęć uczestnictwa dzieci w zajęciach z religii zapewniamy taką możliwość. Zajęcia prowadzone raz w tygodniu przez katechetę.

Zajęcia muzyczne

Dwa razy w tygodniu dzieci śpiewają podczas rytmiki, mają zajęcia taneczne i grają na instrumentach perkusyjnych. Nasze przedszkole rozbrzmiewa muzyką!

Jak u nas wygląda dzień Malucha?

6.30 – 8.30

Schodzenie się dzieci, zabawy dowolne

8.00

Śniadanie

8.30 – 10.30

zajęcia z podstawy dydaktycznej / język angielski / zajęcia sportowe wg planu na tablicy ogłoszeń / terapie

10.30 - 11.30

Zabawy na świeżym powietrzu / spacer

11.30 - 12.00

Obiad II danie, czynności higieniczne

11.15 - 12.00

Obiad (drugie danie) i czas na higienę jamy ustnej

12.00 - 14.00

Maluszki leżakowanie, starsze grupy po krótkim relaksie drugie zajęcia, zajęcia dodatkowe-fizykochemiczne, religia, rytmika, profilaktyka logopedyczna

14.00

Zupa

14.30 - 15.30

W zależności od grafiku zaj. sportowe dodatkowe z elementami piłki nnożnej, siatkowej, ręcznej, koszykówki
* zajęcia indywidualne wyrównawcze, terapia indywidualna

15.30 - 17.00

Zabawy dowolne, odbieranie dzieci

Pozwól nam zaopiekować się Twoim Maluchem