Przedszkole w Oliwie

Przedszkole w samym centrum biznesowej dzielnicy Gdańska

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie i zapotrzebowanie na przedszkola zdecydowaliśmy się otworzyć nową filię. Od września 2017 roku działamy w świeżo wyremontowanym i dostosowanym do potrzeb dzieci budynku. Maluchy mają do dyspozycji ponad 500 metrów kwadratowych powierzchni na którą składają się 4 sale dla 4 grup dzieci, 100 metrów kwadratowych sali gimnastycznej na której codziennie odbywają się zajęcia sportowe, obszerna szatnia, pokój muzyczny i 3 gabinety do pracy indywidualnej, w tym jeden przygotowany i dostosowany do integracji sensorycznej. Wszystko to znajduje się w przepięknej i historycznej dzielnicy Gdańska jaką jest Oliwa, która zachęca do codziennych spacerów po urokliwych uliczkach, odwiedzenia parku, a także jest dogodnie skomunikowana z całym miastem.

Adres: ul. Jana Husa 1, Gdańsk
Tel. 58 526 21 55
Kom. 518 399 022
E-mail: przedszkole@edu-maluszek.pl

100 metrowa sala gimnastyczna

Własny plac zabaw

Nowoczesny plac zabaw

Dogodna komunikacja

Nie ma czasu na nudę!

Język angielski

Raz dziennie przez 5 dni w tygodniu każda grupa ma zorganizowane zajęcia z językiem angielskim – dzieci pracują z książką, piosenką, kartą pracy, słuchają czytanych tekstów i rozmawiają.

Zajęcia muzyczne

Dwa razy w tygodniu dzieci śpiewają podczas rytmiki, mają zajęcia taneczne i grają na instrumentach perkusyjnych. Nasze przedszkole rozbrzmiewa muzyką!

Zajęcia fizykochemiczne

Na naszych zajęciach dzieci poznają zadziwiający świat fizyki i chemii. Od najmłodszych lat uczą się procesów zachodzących w przyrodzie i odkrywają fascynujące zjawiska, których nie zaobserwują na codzień.

Terapia

W gronie naszego personelu jest pięciu doświadczonych terapeutów z kwalifikacjami do pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu, afazją, terapią pedagogiczną i indywidualną wyrównawczą. Prowadzimy terapię w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju i logopedyczną, pracujemy z dziećmi niesłyszącymi.

Logopeda

Neurologopeda i surdologopeda zdiagnozują i ustalą program ćwiczeń na terenie przedszkola, które będzie można prowadzić z dzieckiem także w domu. Każda grupa raz w tygodniu ma zajęcia z profilaktyki logopedycznej. Jest możliwość pracy z dziećmi niedosłyszącymi.

Zajęcia sportowe

Ogromna sala gimnastyczna stała się miejscem licznych zajęć: tańca, gimnastyki korekcyjnej, zajęć ogólnorozwojowych, z elementami piłki nożnej. Wszystko to pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego z wykształceniem pedagogicznym.

Zajęcia teatralne

Wystawiamy własne przedstawienia oraz organizujemy wycieczki do trójmiejskich miejsc kultury. Dzieci uczą się dzięki temu poprawnej dykcji, koordynacji, ćwiczą pamięć oraz stają się bardziej otwarte.

Religia

Dla rodziców, którzy wyrażają chęć uczestnictwa dzieci w zajęciach z religii zapewniamy taką możliwość. Zajęcia prowadzone raz w tygodniu przez katechetę.

Zajęcia muzyczne

Dwa razy w tygodniu dzieci śpiewają podczas rytmiki, mają zajęcia taneczne i grają na instrumentach perkusyjnych. Nasze przedszkole rozbrzmiewa muzyką!

Jak u nas wygląda dzień Malucha?

6.30 – 8.30

Schodzenie się dzieci, zabawy dowolne

8.00

Śniadanie

8.30 – 10.30

zajęcia z podstawy dydaktycznej / język angielski / zajęcia sportowe wg planu na tablicy ogłoszeń / terapie

10.30 - 11.30

Zabawy na świeżym powietrzu / spacer

11.30 - 12.00

Obiad II danie, czynności higieniczne

11.15 - 12.00

Obiad (drugie danie) i czas na higienę jamy ustnej

12.00 - 14.00

Maluszki leżakowanie, starsze grupy po krótkim relaksie drugie zajęcia, zajęcia dodatkowe-fizykochemiczne, religia, rytmika, profilaktyka logopedyczna

14.00

Zupa

14.30 - 15.30

W zależności od grafiku zaj. sportowe dodatkowe z elementami piłki nnożnej, siatkowej, ręcznej, koszykówki 
* zajęcia indywidualne wyrównawcze, terapia indywidualna

15.30 - 17.00

Zabawy dowolne, odbieranie dzieci

Pozwól nam zaopiekować się Twoim Maluchem