Przedszkole Oliwa już otwarte!

Grupy przedszkolne,
zapraszają od dziś.
Przyjdź i zobacz nasze nowe przedszkole.

Po drodze do pracy, po drodze do domu

Przedszkole w Oliwie

Stale się rozwijamy i przedszkole przy ulicy Husa jest tego dowodem. Wiemy, że nasza praca jest potrzebna i stąd wziął się pomysł na nową filię. Od września działamy już w świeżo wyremontowanym budynku. Maluchy mają tutaj do dyspozycji przestronne i świetnie wyposażone sale zajęć, dużą salę gimnastyczną o powierzchni 100 metrów kwadratowych i przestronny ogród.

Pracujemy z dziećmi od wielu lat, znamy ich potrzeby i staramy się je realizować. Wiemy, że dla nas, dorosłych ich zdrowie, bezpieczeństwo, rozwój emocjonalny i fizyczny oraz edukacja są najważniejsze.

Dlatego nasz catering jest wyselekcjonowany spośród bogatej oferty firm żywieniowych jako zdrowy i ekologiczny, przygotowany tylko z naturalnych składników, wzbogacany świeżymi owocami i warzywami.

Z tego też powodu grono nauczycieli, pedagogów i personelu technicznego jest stałe i dobrze znane rodzicom od wielu lat. Współpracujemy ze sobą codziennie wymieniając opinie, każda uwaga rodzica jest dla nas ważna, mobilizuje nas do pracy.

Edukacyjny rozwój dzieci wspieramy bogatą ofertą zajęć dodatkowych. Nie opieramy się tylko na realizacji podstawy programowej, ale rozszerzamy horyzonty naszych podopiecznych o dodatkowe działania wychodząc z założenia, że w przedszkolu milusińscy nie mogą się nudzić !

Rozwój fizyczny i potrzeba ruchu są u dzieci naturalne, dlatego powstała sala sportowa do gimnastyki, zajęć sportowych, tańca i współzawodnictwa. W dobie problemów z kulturą fizyczną i ogólnym rozleniwieniem społeczeństwa chcemy kształcić nasze maluchy w radości z ruchu i sportowego działania.

Otwieramy cztery kameralne grupy przedszkolne, każda po 15 dzieci.

Zapisz dziecko
bezpieczna okolica
W sercu Oliwy

Przedszkole mieści się przy spokojnej ulicy nieopodal pętli tramwajowej w Oliwie, w bezpośredniej bliskości parku oliwskiego.

przestronne sale
W pełni wyremontowany

Układ sal, adaptacja dla osób niepełnosprawnych, nowa sala gimnastyczna są stworzone z myślą typowo o wykorzystaniu w celu prowadzenia przedszkola. Żadnych kompromisów.

wyposazone przedszkole
Wielokulturowe środowisko

Tworzymy miejsce otwarte na inne kultury, religie i światopoglądy. Miejsce, w którym dzieci nauczą się szanować odmienność, doceniać własne przekonania i podejmować mądre kompromisy.

 „Nie potrafię wyjaśnić fenomenu tego przedszkola, ale to pierwsze przedszkole (szukaliśmy rok, byliśmy już zapisani w 4) w którym, mój syn bez stresu, płaczu i tęsknoty zostaje z dziećmi. Wcześniej w innych placówkach dostawałam telefony do pracy już o 10, że praca w grupie z Adasiem jest niemożliwa, bo tęskni za rodzicami. W Maluszku kiedy przyjeżdżam po niego po godzinie 16, czasem trudno go o oderwać od zabawy. Polecam wszystkim!”

Pani Anna  opinia z portalu Trójmiasto.pl

Nie ma miejsca na nudę

Oferta zajęć

Jak wygląda u nas dzień?

Przykładowy plan dnia

Język angielski

Stała obecność lektora obok wychowawcy grupy sprawi, że dzieci w naturalny sposób zaczną poszerzać zasób słownictwa i zaczną szybko nabierać umiejętności językowych. Praca z książką, karty pracy, konwersacje plus słuchanie tekstów czytanych.

Zajęcia muzyczne

Tworzymy zajęcia, w których muzyka gra pierwsze skrzypce. Dziecięcy zespół perkusyjny, zajęcia rytmiki czy tańca, to tylko jedne z wielu podczas których maluchy uczą się ekspresji swoich emocji oraz zdobywają cenne umiejętności z szeroko pojętego świata muzyki.
Zdobyte umiejętności dzieci prezentują podczas przedszkolnych uroczystości.

Zajęcia teatralne

Wcielanie się w różne role, to chleb powszedni wielu dziecięcych zabaw. Teatr pozwala dzieciom zrobić to na poziomie wyżej. Wystawiane przez nas inscenizacje poza ćwiczeniem pamięci sprawiają, że maluchy czują, że robią coś naprawdę ważnego.

Zajęcia fizykochemiczne

Eksperymenty, których nie uda się przeprowadzić w domu? Poznanie mechanizmów rządzących środowiskiem? Żaden problem – na naszych zajęciach maluchy zdobywają nie tylko taką wiedzę. A wszystko w formie zabawy.
Na stałe współpracujemy z Edu-Fan i Smart_Lab, zajęcia te są dla dzieci ogromną frajdą !

Integracja sensoryczna

Dbamy o całościowy rozwój maluchów. Integracja sensoryczna jest kolejnym z elementów potrzebnych do pełnego wzrostu. Ćwiczymy motorykę, odbiór bodźców i koordynację.
Planujemy zorganizowanie gabinetu integracji sensorycznej.

Zajęcia sportowe

Ogromna, 100 m2  sala gimnastyczna stanie się areną wielu różnorodnych zajęć sportowych. Wszystko pod okiem nauczyciela wychowania fizycznego z wykształceniem pedagogicznym.
Nasze dzieci będą miały codzienną gimnastykę, gimnastykę korekcyjną,zajęcia sportowe ogólnorozwojowe , z elementami piłki nożnej, taniec. Jeżeli będzie zainteresowanie, jesteśmy w stanie zorganizować judo , karate lub balet.

Logopeda

Wsparcie logopedy to nie powód do wstydu. Wiele maluchów korzysta z jego pomocy. Czemu więc nie miałoby być go u nas? Jest i chętnie Państwu pomoże ułożyć wspólnie program terapii logopedycznej dla Waszej pociechy.
Oprócz pracy indywidualnej nasze dzieci mają zajęcia profilaktyki logopedycznej.
Nasz neurologopeda prowadzi w przedszkolu  terapię naszych  dzieci autystycznych.

Religia

Zajęcia religii prowadzone są przez katechetę dla dzieci, których rodzice wyrażą chęć uczestnictwa dziecka.

6.30 – 8.00

Rozpoczęcie dnia, zabawy tematycznie i indywidualne

8.00 – 8.30

Czas na higienę i śniadanie

8.30 – 9.30

Pierwsze zajęcia dydaktyczne (dokładny program na każdy dzień znajduje się na tablicy ogłoszeń)

9.30 – 10.30

Zabawy dowolne w salach lub na świeżym powietrzu

10.30 – 11.00

Drugie zajęcia dydaktyczne ( rytmika, zajęcia orkiestry perkusyjnej, religia)

11.15 – 12.00

Obiad (drugie danie) i czas na higienę jamy ustnej

12.00 – 14.00

Relaks i leżakowanie a dla starszaków czas na zabawę i zajęcia indywidualne (np. terapia logopedyczna)

14.00 – 14.30

Czas na higienę i zupę

14.30 – 15.15

Tańce, judo, zajęcia z chemii, profilaktyka logopedyczna, zajęcia tematyczne lub indywidualne

15.30 – 17.00

Zabawy dowolne i zakończenie dnia