Przedszkole
na Przymorzu

Przyjazna atmosfera,
duża dawka zdrowia
i bezpieczeństwo w komplecie

Spokojne miejsce w sercu osiedla

Przedszkole na Przymorzu

Kiedy 5 lat temu otwieraliśmy przedszkole w Gdańsku na Przymorzu, już wtedy wiedzieliśmy, że to idealne miejsce dla Maluchów. Cichy zakątek w sercu dużego osiedla. Bliskość parku Reagana, plaży na Brzeźnie i innych atrakcyjnych miejsc na aktywne spędzanie dnia oraz rewelacyjnie zorganizowana przestrzeń samego przedszkola zaowocowały powstaniem miejsca lubianego przez maluchy, do którego same chętnie wracają.

Dwie duże sale, w pełni wyposażone w materiały edukacyjne i multimedialne. Odpowiednio zaaranżowane, aby mogły stać się areną wielu gier i zabaw. Toalety dostosowane do wymagań naszych milusińskich podopiecznych oraz korytarze, które są jednocześnie galerią twórczości dzieci. Pomyśleliśmy o każdym aspekcie przestrzeni. Dzięki temu jest ona bezpieczna i przyjazna każdemu maluchowi.
Nasze dzieci żłobkowe mają zagwarantowane miejsce w przedszkolu. Ich przejście do nowej placówki organizujemy tak, aby maluszek wszedł w nowe środowisko bezstresowo i komfortowo, w towarzystwie przyjaciół i wsparciu opiekunów.

bezpieczna okolica
Bezpieczna i spokojna okolica

Przedszkole położone jest w spokojnej części osiedla. Ogrodzone i monitorowane pozwala na dostęp tylko dla upoważnionych osób.

przestronne sale
Przestronne sale

Dwie duże sale dla grup przedszkolnych pozwalają dzieciom na swobodę zabawy i tworzenie urozmaiconych zajęć edukacyjnych.

wyposazone przedszkole
W pełni wyposażone

Przybory i zabawki spełniają najwyższe normy. Ponad to są bardzo atrakcyjne i stale uaktualniane o nowe pozycje.
Jesteśmy zwolennikami „mądrych” zabawek, dlatego nasze dzieci mają do dyspozycji tylko takie, które rozwijają kreatywność maluchów, pozwalają na wspólną zabawę i realizację wizji młodych konstruktorów.
Organizujemy dzień bez zabawek, gdzie dzieci pod okiem nauczyciela same sobie tworzą zabawki.
Raz w tygodniu dzieci mogą przynosić do przedszkola swoje ulubione zabawki, bawić się w grupie i dzielić nimi z przyjaciółmi.

 „Nie potrafię wyjaśnić fenomenu tego przedszkola, ale to pierwsze przedszkole (szukaliśmy rok, byliśmy już zapisani w 4) w którym, mój syn bez stresu, płaczu i tęsknoty zostaje z dziećmi. Wcześniej w innych placówkach dostawałam telefony do pracy już o 10, że praca w grupie z Adasiem jest niemożliwa, bo tęskni za rodzicami. W Maluszku kiedy przyjeżdżam po niego po godzinie 16, czasem trudno go o oderwać od zabawy. Polecam wszystkim!”

Pani Anna  opinia z portalu Trójmiasto.pl

Nie ma miejsca na nudę

Oferta zajęć – język angielski i wszystkie zajęcia dodatkowe
są w cenie czesnego

Jak wygląda u nas dzień?

Przykładowy plan dnia

Język angielski

Nauka odbywa się w sposób naturalny i nieustanny. Lektor stale towarzyszy dzieciom wraz z nauczycielem prowadzącym. Dzięki temu nasi podopieczni obcują z językiem angielskim nieustannie i wciąż poszerzają zasób słownictwa.
Dwa razy dziennie przez 5 dni w tygodniu każda grupa ma zorganizowane zajęcia z językiem angielskim – dzieci pracują z książką, piosenką, kartą pracy, słuchają czytanych tekstów.

Zajęcia muzyczne

Zapewniamy dzieciom tak wiele wiele możliwości kontaktu z muzyką jak to tylko możliwe. Wiemy jak bardzo ważne dla rozwoju małego człowieka są zajęcia rytmiki, tańca czy gry na instrumentach dlatego wszystkie one znajdują się w naszej ofercie. Raz w tygodniu dzieci śpiewają podczas rytmiki, mają zajęcia taneczne i grają na instrumentach perkusyjnych. Nasze przedszkole rozbrzmiewa muzyką!
Podczas organizowanych uroczystości dzieci chętnie prezentują swoje umiejętności.

Zajęcia teatralne

Maluchy uwielbiają teatr, więc pozwalamy im doświadczyć go także w przedszkolu. Wystawiamy własne przedstawienia oraz organizujemy wycieczki do trójmiejskich miejsc kultury. Dzieci uczą się dzięki temu poprawnej dykcji, koordynacji, ćwiczą pamięć oraz stają się bardziej otwarte.

Zajęcia fizykochemiczne

Mali naukowcy w przedszkolu? Tak, to możliwe. Na naszych zajęciach dzieci poznają zadziwiający świat fizyki i chemii. Od najmłodszych lat uczą się procesów zachodzących w przyrodzie i odkrywają fascynujące zjawiska, których nie zaobserwują na co dzień. Na stałe współpracujemy ze Smart_Lab i Edu-Fan, chętnie bierzemy udział w ciekawych imprezach i wystawach.

Terapia dzieci autystycznych

Mamy doświadczenie w pracy i terapii dzieci autystycznych. W gronie naszego personelu jest dwóch doświadczonych terapeutów, którzy na terenie przedszkola przez osiem godzin są „cieniem” dla dwóch swoich podopiecznych. Grupa rówieśnicza wspiera i pomaga im w ich funkcjonowaniu, nasze dzieci są niezwykle tolerancyjne !
Nasz neurologopeda prowadzi z dziećmi autystycznymi indywidualną terapię logopedyczną.
Dodatkowo wprowadzamy zajęcia integracji sensorycznej, które poprawiają koordynację, motorykę, odbiór bodźców wzrokowych, dźwiękowych i dotykowych.

Judo

Maluchy posiadają niezmierzoną ilość energii, dlatego na zajęciach z judo dzieci  mogą  wykorzystać ją w sposób najbardziej efektywny. Zajęcia prowadzone są przez mistrzynię Polski w judo i zawierają też trening ogólnorozwojowy dostosowany do wieku i możliwości małych uczestników. Zajęcia są prowadzone raz w tygodniu.

Logopeda

Maluchy potrzebują czasem wsparcia w rozwoju mowy. Zapewniamy im profesjonalną pomoc poprzez naszego specjalistę, który jest w stanie pracować z maluchami, kiedy tylko zachodzi taka potrzeba. Logopeda zdiagnozuje i ustali program ćwiczeń na terenie przedszkola, które będzie można prowadzić z dzieckiem także w domu.
Każda grupa raz w tygodniu ma zajęcia z profilaktyki logopedycznej.

Religia

Prowadzimy zajęcia religii dla dzieci, których rodzice wyrażą chęć uczestnictwa pociechy w zajęciach.

6.30 – 8.30

Rozpoczęcie dnia, zabawy tematycznie i indywidualne

8.00 – 8.30

Czas na higienę i śniadanie

9.00 – 9.30

Pierwsze zajęcia dydaktyczne (dokładny program na każdy dzień znajduje się na tablicy ogłoszeń)

9.30 – 10.30

Zabawy dowolne w salach lub na świeżym powietrzu

10.30 – 11.00

Drugie zajęcia dydaktyczne

11.15 – 12.00

Obiad (drugie danie) i czas na higienę jamy ustnej

12.00 – 14.00

Relaks i leżakowanie a dla starszaków czas na zabawę i zajęcia indywidualne (np. terapia logopedyczna)

14.00 – 14.30

Czas na higienę i zupę

14.30 – 15.15

Balet, judo, zajęcia z chemii, terapia sensoryczna, zajęcia tematyczne lub indywidualne

15.30 – 17.00

Zabawy dowolne i zakończenie dnia