Nasza misja

Inwestycja w przyszłość

Najbardziej zależy nam na budowaniu pozytywnych doświadczeń od najmłodszych lat. Staramy się kształtować naszych podopiecznych tak, by wyrosły na osoby odpowiedzialne i tolerancyjne, aby uzyskały solidne podstawy do dalszej edukacji. Nasi absolwenci świetnie radzą sobie w publicznych i niepublicznych szkołach przechodząc bez problemu wstępne testy do prywatnych placówek.

Kim jesteśmy?

Ruch to zdrowie, a w naszych czasach jest on często pomijany i bagatelizowany. W naszych placówkach zapewniamy wszystkim dzieciom codzienną dawkę ruchu i zabawy – wszystkie grupy wiekowe mają codzienne zajęcia ruchowe z trenerem wychowania fizycznego. Oprócz zajęć ogólnorozwojowych dzieci uczestniczą w grach zespołowych ( np. dwa ognie”), gimnastyce korekcyjnej i (dodatkowo płatnych ) „piłkarzykach” – z elementami piłki nożnej, siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej. Nasi absolwenci po trzech latach codziennych zajęć sprawnościowych prezentowali swoją motoryką poziom 3-4 klasy szkoły podstawowej!

Swoboda i poczucie bezpieczeństwa

Adaptacja w naszych przedszkolach jest bezpłatna, w żłobku ze względu na specyfikę pracy, płatna. Jej czas ustalamy indywidualnie, w zależności od potrzeb i funkcjonowania Malucha. Bywa, że ze względów zawodowych rodziców musi być skrócona do minimum, na taką okoliczność jesteśmy przygotowani. Najczęściej w procesie adaptacyjnym wspólnie z rodzicami ustalamy czas pobytu na najbardziej swobodny czas w przedszkolu, gdy dzieci bawią się. Tak, aby nasza placówka kojarzyła się dziecku ze swobodą i zabawą. W tym początkowym okresie dziecku towarzyszy jeden z rodziców. Staramy się, aby w trakcie pobytu tata lub mama wycofali się i pozwolili nam na samodzielną pracę Później, stopniowo w plan funkcjonowania dziecka wprowadzamy nasz plan dnia z zajęciami dydaktycznymi, posiłkami i leżakowaniem. Bardzo ważne dla nas jest, aby rodzice i dziecko mieli pełne poczucie bezpieczeństwa w naszych placówkach.

Praca z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu

Mamy doświadczenie w pracy i terapii dzieci autystycznych. Posidamy doświadczonych terapeutów, którzy codziennie, przez osiem godzin są „cieniem” dla dwóch swoich podopiecznych. Nasz neurologopeda prowadzi z dziećmi autystycznymi indywidualną terapię logopedyczną. Dodatkowo wprowadzamy zajęcia integracji sensorycznej, które poprawiają koordynację, motorykę, odbiór bodźców wzrokowych, dźwiękowych i dotykowych.

Pozwól nam zaopiekować się Twoim Maluchem